31 NUMARALI REKLAM ALANI
Emekli ikramiyesine zam geliyor
Milyonlarca emekli için müjdeli haber! Bin liralık bayram ikramiyesi için artış gündemde. TÜED, 'Artışlar emekli aylıklarına endekslensin' dedi.

Yaklaşık 12.3 milyon emekli geçen yıl çıkarılan yasa ile yılda 2 kez biner lira bayram ikramiyesi hakkı elde etti.

Bu yıl Ramazan Bayramı ikramiyesi 27-31 Mayıs arasında, Kurban Bayramı ikramiyesi de 5-9 Ağustos'ta verilmesi beklenirken, emekliler tutarda artış beklentisi taşıyor.

Türkiye Emekliler Derneği, "İkramiyeler, 2019 ve sonraki yıllar için emekli aylıkları artışına endekslenerek güncellensin" talebini gündeme taşıdı.

NASIL ARTACAK?

Bu talep hayata geçerse ikramiye tutarları 6 ayda bir zamlanacak. Ocak ve Temmuz aylarında ikramiye tutarları güncellenecek.

Ocak'ta SSK emeklileri ve Bağ-Kur emeklileri için bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranı olan yüzde 10.19, memur emeklileri için ise toplu sözleşme artışı + fark olarak yüzde 10.73 zam yansıtılmıştı.

Eğer ikramiye artışı SSK emeklileri ve Bağ- Kur emeklileri aylıklarındaki artışa endekslenirse, ödemeler 101,9 lira artacak.

Emeklinin bayram ikramiyesi bin liradan bin 101 lira 90 kuruşa yükselecek. Temmuz'da bu tutar da değişecek.

Bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artış yansıtılacak ve emekliler Kurban Bayramı ikramiyesi daha da yüksek bir tutarda alabilecek.

Emekliler şimdi verilecek kararı bekliyor.

SABAH
2019 DYK Yıllık Planları
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan'dan 3600 Ek Gösterge Açıklaması
Bakan'dan 3600 Ek Gösterge İçin Tarih Verdi

Haberi Oku