31 NUMARALI REKLAM ALANI
Açıkta olan 12 bin polisin durumu titizlikle inceleniyor
 Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, "17-25 Aralık kumpası sonrası FETÖ ile irtibatı veya iltisakı tespit edilen 22 bin 987 teşkilat mensubu meslekten ihraç edilmiş, resen emekli veya istifa gibi nedenlerle meslekten ayrılan personelden bin 393'ünün de rütbe, unvan ve bunlardan doğan hakları geri alınmıştır. Halen görevlerinden uzaklaştırılmış 12 bin 36 mensubumuzun durumları ise titizlikle incelenmektedir." dedi.


Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, "17-25 Aralık kumpası sonrası FETÖ ile irtibatı veya iltisakı tespit edilen 22 bin 987 teşkilat mensubu meslekten ihraç edilmiş, resen emekli veya istifa gibi nedenlerle meslekten ayrılan personelden bin 393'ünün de rütbe, unvan ve bunlardan doğan hakları geri alınmıştır. Halen görevlerinden uzaklaştırılmış 12 bin 36 mensubumuzun durumları ise titizlikle incelenmektedir." dedi.

Altınok, PEKOM Merter Polis Evi'nde düzenlenen Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Tefti Kurulu Başkanlığı Müfettişlik Temel Eğitimi ve Güncelleme Semineri'nde yaptığı konuşmada, ülkenin her köşesinde insanları yarından emin, korkudan uzak yaşatmanın devletin ve güvenlik birimlerinin en temel görevi olduğunu ifade etti.

Hukukun üstünlüğünü esas alan, insan hakları ve demokratik değerlere saygılı, gücünün kaynağını kanundan alan, halkın takdirine mazhar olmuş bir teşkilat olduklarını vurgulayan Altınok, "Teşkilatımız suç ve suçluyla büyük bir kararlılıkla mücadele ederken, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan, birlik ve beraberliğimizi hedef alan, devletimizi adeta ahtapot gibi sararak, eşi görülmemiş ihanetlerle yüz yüze bırakmaya çalışan terörist unsurlara da hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermektedir." dedi.

AÇIKTA OLAN 12 BİN 500 POLİSİN DURUMU İNCELENİYOR

17-25 Aralık kumpası, "hendek ve çukur ihanetleri" ve 15 Temmuz darbe girişiminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayetli duruşu, hükümetin kararlılığı, milletin dünyaya örnek desteği, ordu içindeki gerçek vatan evlatları ve Türk Polis Teşkilatı'nın "destansı" kahramanlıklarıyla önlendiğini hatırlatan Altınok, şöyle devam etti:

"Özellikle FETÖ ile 17-25 Aralık kumpasının hemen ardından gerektiği gibi mücadele eden, tehlikenin farkında olarak hem genel operasyonlarla hem de kendi içindeki temizlikle uğraşan bir teşkilattan söz ediyorum. 17-25 Aralık kumpası sonrası FETÖ ile irtibatı veya iltisakı tespit edilen 22 bin 987 teşkilat mensubu meslekten ihraç edilmiş, resen emekli veya istifa gibi nedenlerle meslekten ayrılan personelden bin 393'ünün de rütbe, unvan ve bunlardan doğan hakları geri alınmıştır. Halen görevlerinden uzaklaştırılmış 12 bin 36 mensubumuzun durumları ise titizlikle incelenmektedir. 15 Temmuz öncesi içimizdeki hainlerin de elebaşlarını uzaklaştırmasaydık, önemli birimlerimizden hain militanları ayırmasaydık, 16 Temmuz'da nasıl bir sabaha uyanırdık onu herkes merak ediyor."

HAİNLER BULUNUP, AYIKLANDI

Türk polisinin kendi içindeki hainleri başarılı ve titiz şekilde temizleyerek, 15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesinde en temel rolü oynadığının altını çizen Altınok, böyle bir teşkilatta hizmet etmekten övünç duyduğunu dile getirdi.

Bu hassas dönemde teşkilat mensuplarının omuzlarına ağır bir yük bindiğini de vurgulayan Altınok, şöyle devam etti:

"Gece gündüz demeden yürüttüğünüz soruşturmalar sonucu elde edilen tespitlerle içimize sızan hainler bulunup ayıklanmış ve yargı önünde hesap vermeleri sağlanmıştır. Yürüttüğünüz hassas soruşturmalardan ve hainlerin yargılanma safahatlarından, FETÖ unsurlarının sadece devleti ele geçirmeye çalışmayıp, her türlü devlet düşmanı örgüt, kişi ve hatta dış unsurlarla temas halinde olduklarını, aslında şu anda ulaşılan başarılarımızın daha önceden de elde edilebileceğini ibretle öğreniyor ve görüyoruz."

Altınok, Emniyet Teşkilatı'nın insan odaklı, temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğünü benimsemiş, demokrasi kültürünü ön planda tutan, çağdaş bir yönetim anlayışıyla görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğini bildirdi.

Selami Altınok, Anadolu coğrafyasının vatan yapılmasında ve vatan olarak kalmasında mücadele ederken şehit düşenleri rahmetle, gazileri ise minnetle andı.

Kaynak: AA2019 Ocak Öğretmenlerin Net Maaşları
(Kademe/Derecelerine Göre Haberi İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Memurun Sendika Üyesi Olmasının Aylık Maaşına...
Memurun Sendika Üyesi Olmasının Aylık Maaşına Etkisi Ne Kadar Oldu ?

Haberi Oku