31 NUMARALI REKLAM ALANI
2018'de Atama Yapılacak Kadro Sayıları Belli Oldu
Dün (31 Aralık 2017) yayımlanan 2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu eki (İ) Cetvelinde, “Kamu Görevlilerine İlişkin Toplam Atama Sayısı Sınırları” da yer aldı.

Resmi Gazete’nin 31 Aralık 2017 tarihli ve mükerrer (1) sayısında yayımlanan 2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununda; 2018 yılında açıktan ve naklen atama yapılabilecek kadro sayısı, bazı istisna atamalar dışında, toplam 9000 olacak.

Kanunun ilgili hükmüne göre;

**Bazı atamalar hariç olmak üzere, 2018 yılında açıktan ve nakil suretiyle 5000 memur kadrosuna ve 4000 öğretim elemanı kadrosuna olmak üzere toplam 9000 kadroya atama yapılabilecek.

**Öğretim üyesi kadrolarına yapılacak atamalar, 9000 atama sınırlamasına dahil olmayacak.

**Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının avukat, psikolog, sosyolog, sosyal çalışmacı, mimar ve mühendis unvanlı kadrolarına merkezi yönetim kapsamındaki kamu kurumlarından; bu Bakanlığın taşra teşkilatındaki öğretmen kadrolarına ise Milli Eğitim Bakanlığı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler arasından nakil suretiyle yapılacak atamalar 9000 atama sınırlamasına dahil olmayacak.

**Yükseköğretim kurumlarının boş öğretim elemanı kadrolarına, 2017 yılında emeklilik, ölüm, istifa, nakil, eğitimin tamamlanması veya başarısızlık sonucu kurumlarından ayrılan araştırma görevlisi sayısı kadar daha açıktan veya nakil suretiyle atama yapılabilecek.

Öte yandan, emniyet ve silahlı kuvvetler kadrolarına yapılacak atamalar, engelli atamaları, hâkim ve savcı atamaları, doktor atamaları, sözleşmeli personel atamaları, şehit yakını ve gazi atamaları, yetiştirme yurtlarında kalmış olanların ataması gibi atamalar ise 9000 atama sınırlaması kapsamında olmayacak.

memurunyeri.com
2018 Haziran Seminer Çalışma Raporlarını
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2018 Temmuz Maaş Zammı Oranı Ne Zaman Belli...
2018 Temmuz Maaş Zammı Oranı Ne Zaman Belli Olacak ?

Haberi Oku