• birçok öğretmen ek göstergenin yükselmesini bekliyor eğer emekli olunca maaşlar bu kadar düşmeseydi pek çoğu zaten emekli olmuştu ama bir de hırslarının esiri olanlar var bence 30 küsur yıllık karı koca öğretmenler yazlık kışlık araba ne arasanız var ama hala çalışmaya devam ediyor ben bunu hırs olarak görüyorum mezun olmasına rağmen yıllardır öğretmen olamayanlara da sırayı bırakmak lazım

  0
  0
 • 2015 ŞUBAT ATAMASI 22 Ekim 2014, 14:50

  lütfen yapın ek atamayı

  0
  0
 • ya bu kadar zor soru gonrmedim ya bu sene kac kişi alıp yapacak biler varsa soylesın

  0
  0
 • ben öğretmenler akıllı sanırdım ama değillermiş ağlayacağınıza dersleri boykot etsenize bakın o zaman neler oluyor

  0
  0
 • bu kurslarin ne zaman acilacaginiacilacagini mudurlerin keyfine birakirsan saatine yüz lirada versen kurs acilmaz. i̇dareciler hafta sonu kurs acilmasina engel oluyorlar. nasilsa hafta ici bese kadar okuldayiz ek dersimizi aliriz hafta sonu yatariz mantigindalar. hafta ici gec saatt ders basladigi icin cocuklar kursa katilamiyor

  0
  0
 • hepi topu onların olsun tam bii kazıktı

  0
  0
 • 90 ve 44 puan demek benimle aynı zamanda göreve başlayan birinin sırf yüksek lisansı var diye havadan 3,5-4yıllık hizmet puanı alması demek.madem yüksek lisans öğretmenlik için bu kadar önemliydi ki 44 puan verildiğine göre çok önemli olsa gerek!!!o zaman öğretmenlik mesleğine girişte de kriterlerinden biri olarak kabul edilsin.44 puanla birileri nasıl 3,5-4 yıl fazladan hizmet yapmış sayılabilir ki?kaldı ki öğretmenliğe başlarken yüksek lisansa yer değiştirmelerde ek puan verilecek diye birşey yoktu.yüksek lisans öğretmenlik için vazgeçilmez şartlardan biridir olmazsa olmaz denseydi eminim ki öğretmenliği seven ve benim gibi öğretmenliğin yüksek lisansla alakası yok diye düşünen pek çok arkadaş üniv.den mezun olduktan hemen sonra yüksek lisansını yapardı.

  0
  0
 • boşunamı başöğretmen,uzman öğretmen olduk,onlara niye puan verilmiyor da yüksek lisansa puan ekleniyor. yüksek lisans,doktora tabii ki puan eklemesi alabilirler ama sonuçta uzman öğretmenlik havadan verilmedi sınava girildi ve hak edilerek alındı o ünvanlar.yer değiştirme işlemlerimizde de işimize yaramayacaksa neden o ünvanlar için ter döküldü ki.ya hiçbir ünvana(doktora vs.)ek puan vermezsin ya da başöğretmen,uzman öğretmen gibi tüm ünvanlara değerlendirme de eşit puan verilsin.

  0
  0
 • boşunamı başöğretmen,uzman öğretmen olduk,onlara niye puan verilmiyor da yüksek lisansa puan ekleniyor. yüksek lisans,doktora tabii ki puan eklemesi alabilirler ama sonuçta uzman öğretmenlik havadan verilmedi sınava girildi ve hak edilerek alındı o ünvanlar.yer değiştirme işlemlerimizde de işimize yaramayacaksa neden o ünvanlar için ter döküldü ki.ya hiçbir ünvana(doktora vs.)ek puan vermezsin ya da başöğretmen,uzman öğretmen gibi tüm ünvanlara değerlendirme de eşit puan verirsin.

  0
  0
 • bu konuda emeği olanlara hakkın verilmiş olması sevindirici bir gelişme

  0
  0
 • bu haber i̇çi̇n çok ama çok teşekkür ederi̇z.birçok arkadaş mağdur bu durumdan.aslolan öğretmenliktir.birlikte değerlendirilmelidir.bir yanlışlık va.rgözden kaçmış bnece

  0
  0
 • haziran ayı ilici yer değiştirmelerde 11.md.il içinden yer değiştirenler aynı dönemde yapılacak olan il dışı yer değiştirme işlemlerine müracaat edemeyecekler ibaresi vardı.sonra ikinci il dışında tayin isteme hakkı verdiler.meb işine gelince kurallarına ilkelerine bağlı bir kurum işine gelmeyince laylaylomm.

  0
  0
 • geçen yılda ömer dinçer senede bir kez yapılacak dedi.yönetmelik çıkardı.sendikalar eylem yaptı sonra da iş mahkemede bitti.meb ek özür ataması yapmak zorunda kaldı.yönetmelikler anayasaya ters düşmemeli.

  0
  0
 • sayın hamza aydoğdu geçen yılda bu yüzünden mahkemelik olduklarını anayasanın 86.md göre mahkemenin karar verdiğini ve mahkeme parasını da ödediklerini belirtti.bu sene de aynı durum tekrar edecek.hiçbir yönetmelik anayasadan üstün değildir.bu senede mahkemeye vereceğiz.nasıl olsa meb alışık mahkeme masrafına.

  0
  0
 • mrb arkafaşlar ücretli öğretmen ataması ne zaman açıklanıyor haberiniz var mı

  0
  0
 • 16.09.2014 'ten itibaren ödenecek deniliyor ama eylül ayının sonunu hatta ekimi buluyor.

  0
  0
 • herkes alanından atanıyor. ilahiyatı bitirmişim. düz bölüm, şu öğretmeni bu öğretmeni ayrımı yok. din kültüründen imam hatip meslek derslerine geçmek istiyorum. bu, alan dışı atama mı sayılacak. bazı branşlar arasında anlaşmazlık var diye, tüm alan değişikliğinin iptalini istemek adaletli midir?

  0
  0
 • mesele alana vakıf olmak falan değil. adam sosyoloji mezunu. ne iş yapacak. o da okul okumuş. felsefeci psikoloji yaparsa ben de yaparım diyor. asıl suçlu iş sahası olmayan alanlara bölüm açan yök değil mi? ama şimdi adam edebiyat mezunu olmuş, ister edebiyatçı olur ister türkçe öğretmeni, neyi eksik biliyor olacak

  0
  0
 • 18 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra idarecilik sınavlarında başarılı ol,Ek-1 siz sınav puanıyla 1.tercihine atan, yıllarca ders verdiğim 5.sınıflara 4+4 sistemiyle yetersizsin desinler,iş bilmez il MEM ler yüzünden(2012 de aman bize bir şey olmasın düşüncesiyle okul dönüşümü yapılmasın) ,bulunduğun okulun orta kısmına yan alanına geçişine izin verilmesin,umutla bekle 128 üyesi olan lanetten bir sendika dava açsın,danıştay yan alana geçişi onayladığı halde,MEB kulak ardı etsin,yıllarca üye sayılarıyla övünen eğitim bir sen,türk eğitim sen ve eğitim iş vs sadece olaylara seyirci kalarak bizim haklarımızı arayacağına 5.yıldızlı otel lobilerinde,iftarlarda,pikniklerde,sokak eylemlerinde vs fotoğraf çektirme yarışına girsinler,adalet bunun neresinde bizim haklarımızı kim koruyacak.

  0
  0
 • ilk atama aktif değil beklemek gerekiyor galiba

  0
  0