• felsefe 1000 artık yeter...

  0
  0
 • bu haber i̇çi̇n çok ama çok teşekkür ederi̇z.birçok arkadaş mağdur bu durumdan.aslolan öğretmenliktir.birlikte değerlendirilmelidir.bir yanlışlık va.rgözden kaçmış bnece

  0
  0
 • haziran ayı ilici yer değiştirmelerde 11.md.il içinden yer değiştirenler aynı dönemde yapılacak olan il dışı yer değiştirme işlemlerine müracaat edemeyecekler ibaresi vardı.sonra ikinci il dışında tayin isteme hakkı verdiler.meb işine gelince kurallarına ilkelerine bağlı bir kurum işine gelmeyince laylaylomm.

  0
  0
 • geçen yılda ömer dinçer senede bir kez yapılacak dedi.yönetmelik çıkardı.sendikalar eylem yaptı sonra da iş mahkemede bitti.meb ek özür ataması yapmak zorunda kaldı.yönetmelikler anayasaya ters düşmemeli.

  0
  0
 • sayın hamza aydoğdu geçen yılda bu yüzünden mahkemelik olduklarını anayasanın 86.md göre mahkemenin karar verdiğini ve mahkeme parasını da ödediklerini belirtti.bu sene de aynı durum tekrar edecek.hiçbir yönetmelik anayasadan üstün değildir.bu senede mahkemeye vereceğiz.nasıl olsa meb alışık mahkeme masrafına.

  0
  0
 • mrb arkafaşlar ücretli öğretmen ataması ne zaman açıklanıyor haberiniz var mı

  0
  0
 • 16.09.2014 'ten itibaren ödenecek deniliyor ama eylül ayının sonunu hatta ekimi buluyor.

  0
  0
 • herkes alanından atanıyor. ilahiyatı bitirmişim. düz bölüm, şu öğretmeni bu öğretmeni ayrımı yok. din kültüründen imam hatip meslek derslerine geçmek istiyorum. bu, alan dışı atama mı sayılacak. bazı branşlar arasında anlaşmazlık var diye, tüm alan değişikliğinin iptalini istemek adaletli midir?

  0
  0
 • mesele alana vakıf olmak falan değil. adam sosyoloji mezunu. ne iş yapacak. o da okul okumuş. felsefeci psikoloji yaparsa ben de yaparım diyor. asıl suçlu iş sahası olmayan alanlara bölüm açan yök değil mi? ama şimdi adam edebiyat mezunu olmuş, ister edebiyatçı olur ister türkçe öğretmeni, neyi eksik biliyor olacak

  0
  0
 • 18 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra idarecilik sınavlarında başarılı ol,Ek-1 siz sınav puanıyla 1.tercihine atan, yıllarca ders verdiğim 5.sınıflara 4+4 sistemiyle yetersizsin desinler,iş bilmez il MEM ler yüzünden(2012 de aman bize bir şey olmasın düşüncesiyle okul dönüşümü yapılmasın) ,bulunduğun okulun orta kısmına yan alanına geçişine izin verilmesin,umutla bekle 128 üyesi olan lanetten bir sendika dava açsın,danıştay yan alana geçişi onayladığı halde,MEB kulak ardı etsin,yıllarca üye sayılarıyla övünen eğitim bir sen,türk eğitim sen ve eğitim iş vs sadece olaylara seyirci kalarak bizim haklarımızı arayacağına 5.yıldızlı otel lobilerinde,iftarlarda,pikniklerde,sokak eylemlerinde vs fotoğraf çektirme yarışına girsinler,adalet bunun neresinde bizim haklarımızı kim koruyacak.

  0
  0