HAYATIN İÇİNDEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İstanbul'da helikopter düştü
lay yerine giden balıkçılar ilk müdahaleyi yaptı. İlk belirlemelere göre kaza yapan helikopterden 2 kişi kurtarıldı. Helikopterin yıldırım çarpması sonucu hızla irtifa kaybederek Bostancı sahilinin 500-600 metre açığına düştüğü iddia edildi. Kazada düşen Halil İbrahim Ünver'e ait Ünver Havacılık adına kayıtlı olan helikopterin pilotunun İsmet Özgür olduğu, Halil İbrahim Ünver'in de içinde bulunduğu gelen bilgiler arasında...

KARTAL'DAN SEFAKÖY'E GİDİYORDU

 

TC-HYU kuyruk tescilli helikopeterin Kartal'dan Sefaköy'e doğru giderken düştüğü öğrenildi. 

PİLOTTAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Düşen helikopterin pilotu İsmet Özgür ilk açıklamasını yaptı. Özgür, "Denize indirmeye çalıştım, çakıldık" dedi

Helikopterin Halil İbrahim Ünver'e ait Ünver Havacılık adına kayıtlığı olduğu öğrenildi.

VALİLİKTEN İLK AÇIKLAMA

İlimiz Maltepe ilçesi Bostancı sahilinde özel bir helikopter kazası meydana gelmiş olup iki kişi hafif yaralı olarak kurtarılmıştır. Teknik ekipler olay yerinde gerekli araştırma çalışmalarına başlamışlardır.

İstanbul Valisi Şahin de "Helikopter kazasının nedeni Kaza kırım ekibi gerekli incelemeyi yaptıktan sonra öğrenebileceğiz." açıklaması yaptı.

BAŞHEKİMDEN YARALILARIN DURUMU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Helikopterdeki İsmet Özgür ve Halil Ünver, çevredekilerin yardımıyla denizden çıkarıldı, haber verilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Fatih Sultan Mehmet Hastanesi ve Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki Ünver'in sağlık durumu ciddiyetini korurken, Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Özgür'ün ise hafif yaralı olduğu öğrenildi.

Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan, Özgür'ün hastaneye intikal ettirildikten sonra vücut taraması ve tomogrofisinin çekildiğini, sağlık durumunun orta düzeyde olduğunu aktardı.Demirhan, hastanın bilincinin açık olduğunu belirterek, "Su yutmasına bağlı kimyasal piromani şüphemiz var, onunla ilgili göğüs hastalıkları yoğun bakımda takibe alacak. ayaklarında da yumuşak dokuya bağlı travma var bunların tedavileri başlandı.

HELİKOPTERİN ENKAZINA ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Öte yandan, ekipler, helikopter enkazının konumu ve derinliğinin belirlenmesi için denizde çalışma yürütüyor. Tespit yapıldıktan sonra hava şartları müsait olduğunda enkaz çıkarılması bekleniyor. Olay yerine ilk giden DAKSAR ekipleri ise ekiplerin olay yerine intikal edene kadar helikopterin parçalarını denizden çıkardı. DAKSAR bot kaptanlarından Hakan Köklü, kaza gerçekleştikten 5-6 dakika içerisinde olay yerine vardıklarını ve helikopterin kıyıya 50 metre mesafede düştüğünü gözlemlediklerini söyledi. Helikopterin paramparça olduğunu gördüklerini ifade eden Köklü, kazanın yaşandığı sıralarda çok yoğun yağmur olduğunu, yağışın kesilmesinin ardından kendilerine ihbar geldiğini kaydetti. Köklü, helikopterden düşen parçaları topladıklarını ve ekiplere teslim ettiklerini ifade ederek, şu an için gemi trafiğinde bir problem olmadığını aktardı. Sahildeki büfede çalışan Mustafa Koçak, olay anını gördüğünü, denizde yağmurdan dolayı görüş seviyesinin düştüğünü, helikopterin düştükten 30 saniye içerisinde battığını ve o sırada denizde bulunan teknelerin yaralıları kurtararak sahile getirdiğini belirtti. Konu ile ilgili soruşturmayı ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü yürütüyor.

 (haber7)Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bilim Kurulu Üyesi: Virüste 3 yeni bulgu daha...
Bilim Kurulu Üyesi: Virüste 3 yeni bulgu daha bulundu

Haberi Oku