HABERLER:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
kpss ortaöğretim nasıldı, zor mu, kolay mı, kpss lise, kpss cevaplar, kpss lise yorumlar, kpss lise ne zaman açıklanır
 2018 KPSS ortaöğretim(lise) sınavı bugün yapılıyor. 

7 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak KPSS’nin süresi  (130 dakika) olacaktır. Sınavda adaylara Genel 
Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulanacaktır. Testler adaylara bir kitapçık hâlinde verilecek ve bir cevap 
kâğıdı kullanılacaktır.

3.11 SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

KPSS  Kılavuzu için TIKLAYINIZ


2018 KPSS  önlisans ve ortaöğretim soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlandığında buradan paylaşılacaktır. ÖSYM tarafından yayınlanmadan soru ve cevapların paylaşımı ilgili mevzuat gereği yasaktır.

2018 KPSS ortaöğretim (lise)   sınavı    ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum gönder bölümünden aktarabilirsiniz... 

TÜM KPSS  sürecini sonuç açıklanma,    tercih     ve kayıt dönem bilgilendirme için bizi https://twitter.com/ogretmenx takip edebilirsiniz.2019 Haziran Seminer
Raporları İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Zehra uz 9 ay önce

Çok güzeldi arkadaslar

''Doğada Öğrenelim'' Doğa Yürüyüşü Etkinliği...
''Doğada Öğrenelim'' Doğa Yürüyüşü Etkinliği Oryantiring Etkinliği, Doğada Öğrenelim Doğa Yürüyüşü...

Haberi Oku