HABERLER:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İlkokullarda yeni uygulamalar (İlkokul sınıf öğretmenlerine yönelik STEM Uygulamaları tanıtımı, STEM uygulamaları seminer çalışması, STEM uygulamaları seminer raporu, sınıf öğretmenlerine yönelik STEM uygulamaları

STEM Eğitiminin Önemi

STEM eğitimi, fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını bütünleştiren bir öğrenme ve eğitim yaklaşımıdır.

STEM eğitimi sayesinde öğrenciler çevrelerinde gözlemledikleri problemlere çözüm bulmak için fen bilgisi,matematik,vb. derslerde öğrendikleri formülleri kullanarak yeni buluşlar ve cihazlar üretme becerilerini geliştirirler.

Örneğin; öğrenciler derslerde öğrendikleri formülleri kullanarak, Domates Toplama Tarım Robotu, Akıllı Çöp Kutusu, Periskop, Uzaktan Otomasyon Kontrollü Tarım Serası, Güneş Enerjili Kendinden Aydınlatmalı Bank, Su Hatlarından Elektrik Enerjisi Üretimi Sistemi, Çamaşır Deterjanı, Akıllı Yangın Söndürme Dronu, Bitkisel Cilt Bakım Kremi, Akıllı Mantar Yetiştirme Odası, vb. cihazları yada buluşları üretebilirler.

 

STEM eğitimi aracılığıyla, öğrenciler aşağıdaki temel becerileri geliştirirler:

Problem çözme

 Üretim

 Yaratıcılık

 Analiz Etme

 Takım çalışması

Girişimcilik

İletişim

 Dijital okuryazarlık

 

 

Bizi instagram'dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bizi Twitter'dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bizi Facebook'tan takip etmek için TIKLAYINIZ

STEM neden önemlidir?

Küresel ekonomi değişmektedir. Mevcut meslekler otomasyon teknolojilerini oluşturan cihazlar ve icatlar sebebiyle ortadan kalkmakta ve bu teknolojik gelişmeler sonucunda her gün yeni meslekler ortaya çıkmaktadır.

Teknolojideki sürekli ilerlemeler, öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarını ve ortamlarını her gün değiştirmektedir. Öğrenciler tarafından STEM eğitimi aracılığıyla geliştirilen beceriler, onların okullarında ve meslek hayatlarında başarılı olmalarını sağlamaktadır.

Artık günümüzde işverenin işe alacağı işçilerde STEM yeterliliklerine ve becerilerine olan talebi yüksektir ve gelecekte de artmaya devam edecektir. Şu anda en hızlı büyüyen sektörlerdeki işlerin yüzde 75’i STEM becerilerine sahip işçilere gereksinim duymaktadır. Sanayi kuruluşlarının rekabetçi olmak için, sürekli değişen mesleklere uyum sağlayabilen insanlara ihtiyacı vardır.

STEM eğitimi, bireylere bu değişen dünyaya başarılı olma ve değişen işgücü ihtiyacına adapte olma becerileri kazandırır.
Diğer Seminer raporlarına ulaşmak
için TIKLAYINIZÖğretmenler Günü Kampanya ve
İndirimleri İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

öğretmenler günü kampanyaları 2019, 2019...
öğretmenler günü kampanyaları 2019, 2019 öğretmenler günü kampanyaları, öğretmenler günü indirimleri,...

Haberi Oku