17-06-2019
EK 1: “Haydi Etkinlik Üretelim” Etkinlik Hazırlama Yönergesi
Etkinlikler hazırlanırken;
1) Resmî örgün ve yaygın eğitim kurumlarına yönelik hazırlanmış olan her tür ve seviyedeki öğretim programlarında yer alan kazanımlara, becerilere ve değerlere dikkat edilmesine,
2) Etkinliklerin öğrenci ve kursiyerlerde özgüven , sorumluluk duygusunun gelişmesine, yeni ilgi alanları oluşturmasına, millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerlerin kazandırılmasına yönelik olmasına,
3) Etkinlik hazırlanırken kazanımların diğer derslerle ilişkilendirilmesine,
4) Konunun işleneceği tarih ve olası süreye,
5) Konunun en etkin biçimde işlenebilmesi için gerekli olan eğitim araç-gereç ile başvurulacak kaynaklara
6) Öğrencilerin bireysel özellikleri ve farklılıklarının öğretim sürecinde göz önünde
bulundurulmasına,
7) Kazanımların okul dışı öğrenme ortamlarında gerçekleştirilmesine ve özellikle okul öncesi ve ilkokul düzeyinde aile ile işbirliği yapılabilir olmasına,
8) Etkinliklerin uygulamalı aktif yöntem ve tekniklerle ve öğrenci merkezli hazırlanmasına,
9) Öğrenme-öğretme sürecini değerlendirmeye yönelik ölçme etkinlikleri ve değerlendirme yaklaşımının kazanımlarla ilişkili olmasına dikkat edilecek ve Ek1. ‘de örnek olarak verilen “Etkinlik Plan Örneği” nde yer alan başlıklar ve Ek 2 ‘de disiplinler arası ilişkilendirilerek hazırlanmış olan “Etkinlik Örnekleri ” göz önünde bulundurulacaktır.
Bizi instagram'dan takip etmek için TIKLAYINIZ
Bizi Twitter'dan takip etmek için TIKLAYINIZ
Ders / Sınıf Düzeyi |
: |
|
Konu / Ünite |
: |
|
Kazanım ve Göstergeleri [Öğretim programında yer alan kazanım ve açıklamaları aynen belirtiniz] |
: |
|
Materyal-araç-gereç |
: |
|
Süre |
: |
mso-border-top-alt:solid black .5pt;mso-border-left-alt:solid black .5pt; mso-border-alt:solid black .5pt;padding:0cm 0cm 0cm 0cm;height:17.1pt" valign="top" width="421">
|
Etkinlik adı |
: |
|
Etkinliğin hedefleri |
: |
|
Etkinliğin ilişkili olduğu dersler |
|
|
Öğrenme Süreci [Bu kısımda etkinliği detaylı açıklayınız] |
: |
|
Etkinlik uygulama alanı |
: |
|
Uyarlama (Sınıfta özel eğitim gereksinimi olabilecek öğrenciye yönelik uyarlama) |
: |
|
Ölçme ve Değerlendirme |
|
|
|
|
|
Performans Değerlendirme Formu |
||||
Ölçütler |
Yapabiliyor |
Kısmen Yapabiliyor |
Yapamıyor |
Görüşler ve Öneriler |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bu form öğrencinin yapmış olduğu etkinliği değerlendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Formda hedeflenen kazanımlara yönelik ölçütler ve ne derecede gerçekleştireceği yazılacaktır. |
Diğer Seminer raporlarına ulaşmak
için TIKLAYINIZ