GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Vali'den Öğretmenlere Nöbet Görevi Talimatı
 T.C.
ÇORUM VALİLİĞİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Sayı: 13583543-663.05-E.1001454
Konu: Öğretmenlerin Nöbet Görevi

15.01.2018

DAĞITIM YERLERİNE

İlgi: a) Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği
b) Çorum Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğünün 03.01.2018 tarih ve 164 sayılı yazısı.

Sayın Valimizin okullarımıza yapmış olduğu denetimler sonrasında, Müdürlüğümüze ulaşan ''Denetim Raporlarında'' denetim sırasında nöbetçi öğretmenlerin görev yerlerinde olmadığı tespit edilmiş, ikinci yarıyılda öğretmen arkadaşlarımızın ders programının uygun olması halinde haftada bir gün ders saatleri açısından tamamen boş bırakılması ve o gün nöbet tutmalarının tememini üzerinde çalışılmalıdır, talimatı vermişlerdir.

İlgi (a) Yönetmeliğin Müdür Yardımcısı ve öğretmenlerin nöbet görevi başlıklı 44. maddesinin 4. fıkrasında ''ilköğretim kurumlarında; okulun bina ve tesisleri ile öğrenci mevcudu, yanlı, gündüzlü, normal veya ikili eğitim yapma gibi durumları göz önünde bulundurularak okul müdürlüğünce düzenlenen nöbet çizelgesine göre öğretmenler, normal eğitim yapan okullarda gün süresince, ikili öğretim yapan okullarda ise kendi devresinde nöbet tutarlar.'' amir hükmü bulunmaktadır.

Bu nedenle 2017-2018 Öğretim Yılı 2. yarıyılında öğretmen Nöbet çizelgelerinin Sayın Valimizin talimatı gereğince düzenlenmesini rica ederim.

Ahmet İNAN
Müdür a.
Şube Müdürü

Dağıtım:
Merkez ve merkeze bağlı tüm okul müdürlüklerine

Vali'nin bu talimatı, okulda derslerin değil de nöbetin ön plana çıkartılarak değer kazanmasına sebep olacaktır.


Ayrıca kanunda ogretmenlerin derslerin bos gune nobet yazılacagi hukmu bulunmazken, hatta bu konuda lider eğitimci yazarlar dernegi genel başkanının defaatle yazilarinda gostermis olmasına rağmen valinin kanuna aykırı nobet talimatını siz değerli okurlarımızın degerli goruslerine sunuyoruz. Bu arada corumda hic mi sendika yok yada hepsi bu konuda neden sessizler...


Çorum Valisi'nin kararını gözden geçirerek uygulamadan vazgeçmesini temeni ediyoruz.


kaynak: ÖĞRETMENLERSİTESİ/ÖZEL HABER2018 Kasım Enflasyonuna Göre Memur Zammı
Ne Kadar Olacak? Haberi İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
muhammed 11 ay önce

çok güzel bir site. öğretmene olan değeriniz de adınızı aldığınız bu site; haksızlıklara ses getirebilmesi çok güzel. umarım sesiniz hak karşısında her zaman yüksek ve etkili olur.

BTK UYARDI! Bu Sitelerden UZAK DURUN
BTK UYARDI! Bu Sitelerden UZAK DURUN

Haberi Oku