GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Tüm Veliler 2 Ay İçinde Okullarda Toplantılarla Bilgilendirilecek
Yeni müfredat velilere de anlatılacak

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, "Yeni müfredatı öğretmenlerden sonra velilerimize de anlatacağız" dedi.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, yeni müfredatın öğretmenlerden sonra velilere de anlatılacağını söyledi.

7-15 Eylül tarihlerinde tüm öğretmenlerin değişen, güncellenen programla ilgili eğitime tabi tutulacağını belirten Aktekin, şöyle konuştu:

"Formatörlerin eğitimi hazirandan beri sürüyor. O formatörler de kendi illerine gidip yerel formatörleri eğittiler. Bu arkadaşlarımızın eğitimde kullanacağı materyaller kendilerine sağlandı. Eğitimlerimizde, programda neler değişti, niye değişti, eskisiyle farkı ne, yeni değişen programa göre ne gibi hazırlıklar yapmamız gerekiyor, kitaplarda ne gibi değişiklikler var, okul içi ve dışı ne gibi yeni faaliyetler yapmamız gerekir, ölçme değerlendirme ile ilgili ne gibi hazırlıklar yapmalıyız, sınav sorularını nasıl değiştirmemiz gerekiyor konuları anlatılacak. Burada vurgu yaptığımız nokta, öğretmenliğin profesyonel bir meslek olduğudur. Dünyada araştırmacı, yansıtıcı öğretmen kavramı popüler.

Aktekin, Eğitim Bilişim Ağı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının müfredatı tanıtan videolar hazırladığını ve buna da internet üzerinden ulaşılabileceğini söyledi. Velilerin eğitimde önemli bir paydaş olduğunu vurgulayan Aktekin, "Sadece öğretmenlerle yetinmiyoruz. Yeni müfredatı öğretmenlerden sonra velilerimize de anlatacağız. Velilerimizi eylül ve ekim ayında öğretmen eğitimi bittikten sonra okullarda yapacağımız bilgilendirme toplantısı ile bilgilendireceğiz. Müfredatta ne değişti, niçin değişti, kitaplarda ne değişti, çocuklarımızı ilgilendiren ne gibi yenilikler var, bunları bilsinler istiyoruz" ifadelerini kullandı.

KAYNAK:AAMilli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK Kimdir?
Özgeçmişi İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tüm Memurlar Artık e-Devlet'ten alabilecek
Tüm Memurlar Artık e-Devlet'ten alabilecek

Haberi Oku