GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
MÜSTEŞAR YUSUF TEKİN VEDA ETTİ
 Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin , 5 yıl süreyle müsteşarlık görevini yürüttüğü Milli Eğitim Bakanlığına veda etti .

Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin , 5 yıl süreyle müsteşarlık görevini yürüttüğü Milli Eğitim Bakanlığına veda etti .

Müsteşar Yusuf Tekin’in veda konuşması

Değerli mesai arkadaşlarım,


Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve onaylarıyla 29 Mayıs 2013 tarihinde şahsıma tevdi edilen Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevinden bugün itibarıyla ayrılmış bulunuyorum.
Evet, geride-ardımızda koca bir beş yıl bıraktık. Saatini, gününü, haftasını, ayını, yılını ve yıllarını derken... her anını ilmek ilmek ördüğümüz bütün bu süreçte, yanlışlarımızı ilga ederek, doğrularımızı ihya ederek ve bize aydınlık yarınların muştusunu ima eden her yeniliği inşa ederek yol almaya çalıştık. Birlikte olmanın hazzıyla, beraber yürümenin özgüveniyle, bir olmanın gücüyle uzun mesafeler kat ettik, büyük engeller aştık.

Hatırlayarak, ahde vefa göstererek, hakkını vererek, neşesini yaşayıp, tasasına sahip çıkarak ve belki yorularak yoğrulduk. Yıkılmanın izzetini bilerek ayakta durduk. Yenilmenin hikmetini fehmederek nice kutlu yengiler kazandık. Yokolmanın şerefine talip olarak varolmanın şükrünü idrak ettik. Kendi ücrasına çekilen bir alçak gönüllüğü kuşanarak haksızlık karşısında susmayan eylemli şarkılar terennüm ettik.

Halkımız için ve hak üzerine söylendiğine inandığımız bu şarkımızı bugün yeni sahiplerine emanet ediyoruz. Gönül rahatlığıyla ve büyük bir iç huzuruyla…

Değerli mesai arkadaşlarım, kıymetli dostlarım,

Şunu bilmenizi isterim: Bireysel ve mahrem gerçekliğimin bu türden bir aleniyet kazanmasını haklı kılan ve size yönelmeme yol açan şey sadece masum ve samimi bir duygu: Yani helalleşmek arzusu…

Evet, dışarıda bıraktığı, içine almadığı ne çok şey var sözcüklerin. İyiyim desem; siz değerli dostlarımdan uzaklaşmanın derin acısı ile doluyorum. Kötüyüm desem, gönlümün inşirahını artırmaya vesile olan aziz hatıranıza haksızlık etmiş olmaktan endişe duyuyorum.

Toprağa ölçüsüz basmanın bile zalimlik olduğunu salık veren bir inancın mensubu olarak, sizlerle uzun ve belki zaman zaman hüznü de içinde barındıran geniş ve derin bir hukukumuz oldu.
Bilmenizi isterim ki, bütün bu süreç boyunca, kendileriyle yakın çalışma imkânını bulduğum güçlü bir liderliğin ve uyumlu bir ekibin üyesi olmanın haklı gururunu yaşadım ve yalnızca eğitim alanına ilişkin değil, yaşama dair de çok şey öğrendim.
“İnsan, insanın gölgesinde yetişir” özdeyişinin muhtevi olduğu soyut ve derin gerçekliği, somut ve tafsilatlı bir hakikate dönüştüren güçlü ve mütevazı duruşunuzla şahsım için her daim yol gösterici oldunuz.
Bu süreçteki katkılarınızdan ötürü her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyor, varsa bir hakkım hepinize helal ediyor ve sizlerden de helallik diliyorum.
Bu vesileyle, görevine yeni başlayan değerli arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Allah memleketimizin ve aziz milletimizin yolunu her daim açık etsin…2019 DYK Yıllık Planları
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '19 Mayıs' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '19 Mayıs' mesajı

Haberi Oku