GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
LGS Sonuçları, Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?
LGS Sonuçları, Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

TEOG'un kaldırılmasıyla ilk kez uygulanan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) bugün gerçekleştirildi. Yaklaşık 1 milyon 8'inci sınıf öğrencisi, niletikli bir liseye yerleşebilmek için sınava girdi. İlk oturum saat 9.30'da başlayıp, 10.45'te sona erdi. İkinci oturum ise 11.30'da başlayıp, 12.30'da tamamlandı. İki oturum arasında 45 dakika ara verildi. Birçok öğrencinin mağdur olmasına neden olan 15 dakika kuralı ise LGS'de uygulanmadı.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkezi sınavın sonuçları 26 Haziran'da açıklanacak. Sınavla ve sınavsız öğrenci alan okullara tercih ve yerleştirmeye ilişkin iş ve işlemler, 2018 Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu'nda yer alacak.

Sınavın soru ve cevaplarının yarın öğleden sonra yayımlanması bekleniyor.

Yurt genelinde öğrenciler LGS'de ter döktü

ESKİŞEHİR (İHA) - Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) tarafından bu yıl ilk kez uygulanan ve isteğe bağlı girilen Liseye Geçiş Sistemi (LGS) yapıldı. Öğrenciler ve veliler sınav saatini kaçırmamak için saatler öncesinden okullara akın etti.

Ülke genelinde saat 09:30’da başlayan sınavın ilk oturumunda öğrenciler, sözel bölüm sorularını doğru yanıtlamaya çalıştı. İlk oturumun tamamlanması ile öğrencilere 45 dakikalık mola verildi. LGS’nin ikinci oturumu olan sayısal bölüm ise saat 11.30’da başlayacak. Aileleriyle beraber sınava girecekleri okullara saatler öncesinden gelen öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlendi. Sınav öncesinde çoğu veli sessiz bir köşeye çekilerek, çocuklarının başarısı için Kur’an-ı Kerim okudu. Yetkililer tarafından okula girişin izin verildiği esnada büyük bir izdiham yaşandı.

kaynak: haberturk.com2019 Ocak Öğretmenlerin Net Maaşları
(Kademe/Derecelerine Göre Haberi İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakanlar Ziya Selçuk ve Abdülhamit Gül sınıf...
Bakanlar Ziya Selçuk ve Abdülhamit Gül sınıf boyadı

Haberi Oku