GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İşte AK Parti'nin İstanbul Belediye Başkan adayları
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul büyükşehir ve ilçe adaylarımız, AK Parti'nin her ferdi gibi hizmet siyasetiyle gece gündüz hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır. İstanbul güzel olduğu kadar, nazlı bir şehirdir. Asla ihmale gelmez. Mesela şehircilik ihmale gelmez. Mesela hizmette ihmale gelmez. Sokaları çöpten gelmez, Haliç'i kokudan geçilmez. Biz İstanbul'a hep layık olduğu şekilde muamele etme çabasında olduk.

Ak Parti'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve ilçe adaylarını açıkladı.


Tanıtım toplantısının yapılacağı salon saatler önce doldu. Binali Yıldırım'ın resminin salonda asılı olduğu görülürken Cumhurbaşkanı Erdoğan, salona İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklayacağı Binali Yıldırım ile birlikte girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyükşehirin yanı sıra, İstanbul'da ilçe adaylarını da açıklayacak. 39 ilçesi bulunan İstanbul'da 1. Bölge'den Maltepe, 2. Bölge'den Beşiktaş, 3. Bölge'den Silivri'nin MHP'ye bırakılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Şimdi İstanbul yeni bir yol ayrımında, yeni bir tercih aşamasında. İnşallah İstanbul 31 Mart 2019 akşamı, kendisini sakinlerinin her yerde güldüğü bir şehir olarak geleceğe taşıyacak belediye başkanlarını seçecek. AK Parti olarak tüm benliğini İstanbul'a adamış adaylarla yola çıkacağız.

İstanbul büyükşehir ve ilçe adaylarımız, AK Parti'nin her ferdi gibi hizmet siyasetiyle gece gündüz hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır. İstanbul güzel olduğu kadar, nazlı bir şehirdir. Asla ihmale gelmez. Mesela şehircilik ihmale gelmez. Mesela hizmette ihmale gelmez. Sokakları çöpten gelmez, Haliç'i kokudan geçilmez. Biz İstanbul'a hep layık olduğu şekilde muamele etme çabasında olduk. 1994'te aldığımızda karşımızda öyle sahipsiz bırakılmış bir şehir vardı ki, yüreğimiz cız etti. Bu süreçte gördük ki, İstanbul için en büyük doğal tehdit depremse, en büyük siyasi tehdit de CHP zihniyetidir. CHP zihniyeti ne zaman bu şehrin başına musallat olmuşsa, İstanbul acı çekmiş, kıvranmıştır. İdeolojik olarak bu partiye oy verenler dışında, CHP'nin İstanbul'a hizmet sunabileceğine inanmadığı için o zihniyeti bu şehre yaklaştırmadı.

CHP zihniyetinin 1994'ün bir adım ötesine geçemediğini görüyoruz. Ne İstanbul umurlarında, ne Türkiye umurlarında, ne de dünyada ne olup bittiği umurlarında. Varsa yoksa kendi partilerindeki koltuk mücadelesi. CHP bunlardan ibaret bir partidir.

Her seçim döneminde kılıktan kılığa giriyorlar. Tek bir hedefleri var, AK Parti'nin önünü kesmek, şahsıma verebilecekleri her zararı vermek. Boşu boşuna uğraşıyorlar. Milletimiz bunları ciğerine kadar tanıyor.

Milletimiz CHP'yi tek parti dönemindeki zulmünden tanır, inancına, kültürüne olan husumetinden tanır, ülkesini yurtdışına şikayet edip bu şekilde rant peşinde olmasından tanır. Millete hakaret eden yöneticilerinden, milletvekillerinden tanır. Milletimiz bunları, 26 milyon 330 bin kişinin oyuyla seçilen cumhurbaşkanını asmakla, zehirlemekle tehdit eden o bet sesinden tanır. CHP hangi kılığa girerse girsin milletimiz onu tanır ve hak ettiği yere yerleştirir. Çünkü bizim milletimizin hamuru adaletle yoğrulmuştur. Milletimiz bilir ki, ülkeyi veya İstanbul'u teslim etmek dikeni sulamaktır. Bu gerçekte karşısında en büyük sorumluluk AK Partililere düşüyor. Milletimizi dikeni sulamak zorunda bırakmamak için, AK Parti'ye gönül vermiş herkesle birlikte çok çalışmak zorundayız.

Önce ahlakımızla, karakterimizle, duruşumuzla, değerlerimizle milletimizin gönüllerine girecek, ardından yapacağımız hizmetlerle onların oyunu alacağız. Her şeyden önce bir şeye çok dikkat edeceğiz, tevazu samimiyet ve gayrettir. Gönül belediyeciliği yapacağız, bunun başka bir yolu yoktur.

Kardeşlerim bugün burada bitirmek üzere olduğumuz yılın kapsamlı bir değerlendirmesini yapmak istiyorum. Öncelikle 2018'i bitirip, 2019'a girmeye hazırlandığımız bu günlerde, yeni yılın tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. 16 Nisan 2017'deki halk oylamasıyla cumhurbaşkanlığı sistemine geçmemiz ve 24 Haziran 2018 seçimleri ülkemiz için önemli bir milat olmuştur. 3 Ağustos'ta ilk 100 günlük icraat programını duyurduk. 13 Aralık'ta 43 milyar liralık bütçe maliyeti gördüğümüz, ilk 100 günlük icraat programından yüzde 97 gerçekleşme hedefini yakaladık. Yaklaşık 24 milyar liralık maliyeti olan ikinci 100 günlük program için ahdimizi milletimize verdik.

Bir taraftan bu reformları yürütürken, bir yandan da gelecek asra damga vuracağımız projeleri de oraya koyuyoruz. Yavuz Sultan Selim, Osmangazi Köprüleri ve Avrasya Tüneli'ni hizmete soktuk. İstanbul ekonomimimizin de lokomotif şehridir. Ekonominin göstergeler yukarı döndüğünde İstanbul'un yüzü güler. Ağustos ayında tarihimizin en sinsi, en alçak ekonomik saldırılarından birini yaşadığımızda da böyle oldu. Bu saldırıyı kısa sürede bertaraf ettik. Böylece ülkemize dikkat çöktürtmek isteyenlerin heveslerini bir kez daha kursaklarında bıraktık. İhracatta inşallah 170 milyar dolarla rekor kırıyoruz. Cari açığımız 30 milyar doların altına düşüyor. Büyüme oranımız kur faiz enflasyon dalgalanmasına rağmen yüzde 4.7 olarak gerçekleşti. Savunma sanayinde gerçekten çok önemli ilerlemeler kaydediyoruz. Artık ihtiyaçlarımızın yüzde 65'ini kendimiz üretiyoruz. Sadece tek bir sözleşmeyle Pakistan'a gerçekleştirdiğimiz 1.5 milyar dolarlık ihracat, savunma sanayimizin dünyada söz sahibi olmaya başladığını gösterir.

Yeni yönetim sistemimizin ilk asgari ücreti, bekar ve çocuksuz bir işçi için 2 bin 20 lira olarak belirlendi. Kamudan maaş alanların şartlarını iyileştirmek için çalışıyoruz. Özel sektörün de aynısını yapacağına güveniyoruz. 2019 bütçesinde de reel sektör teşvikleri için 33 milyar lira kaynak ayırdık. İnşallah 31 Mart'ta milletimizden alacağımız güçlü destekle hizmet siyasetimizi yükseltecek ve ileri taşıyacağız.

Herkes ilahiyane belediye başkanı olarak kalacak değil. Bu makamlar geçici. Bundan sonraki süreçte de bu makamlarda değişikliğe uğrayan kardeşlerim biliyorlar ki bu bir davadır. Şimdi harf sırasına göre, belediye başkan adaylarımızı davet edeceğim.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ADAYI BİNALİ YILDIRIM

Adalar Belediyesi Adayı: Özlem Öztekin Vural

Arnavutköy Belediyesi adayı: Ahmet Haşimi Baltacı

Ataşehir Belediyesi Adayı: İsmail Erdem

Avcılar Belediyesi Adayı: İbrahim Ulusoy

Bağcılar Belediyesi Adayı: Lokman Çağrıcı

Bahçelievler Belediyesi Adayı: Hakan Bahadır

Bakırköy Belediyesi Adayı: Mehmet Umur

Başakşehir Belediyesi Adayı: Yasin Kartoğlu

Bayrampaşa Belediyesi Adayı: Atilla Aydıner

Beykoz Belediyesi Adayı: Murat Aydın

Beylükdüzü Belediyesi Adayı: Mustafa Necati Işık

Beyoğlu Belediyesi Adayı Haydar Ali Yıldız

Büyükçekmece Belediyesi Adayı Mevlüt Uysal

Çatalca Belediyesi Adayı Mesut Üner

Çekmeköy Belediyesi Adayı Ahmet Poyraz

Eseneler Belediyesi Adayı Mehmet Tevfik Göksu

Esenyurt Belediyesi Adayı Azmi Ekinci

Eyüp Belediyesi Adayı Deniz Köken

Fatih Belediyesi Adayı Ergün Turan

Gaziosmanpaşa Belediyesi Adayı Hasan Tahsin Usta

Güngören Belediyesi Adayı Bünyamin Demir

Kadıköy Belediyesi Adayı Özgül Özkan Yavuz

Kağıthane Belediyesi Adayı Mevlüt Öztekin

Kartal Belediyesi Adayı Ebubekir Taşyürek

Küçükçekmece Belediyesi Adayı Temel Karadeniz

Pendik Belediyesi Adayı Ahmet Cin

Sancaktepe Belediyesi Adayı Şeyma Döğücü

Sarıyer Belediyesi Adayı Salih Bayraktar

Sultanbeyli Belediyesi Adayı Hüseyin Keskin

Sultangazi Belediyesi Adayı Abdurrahman Dursun

Şile Belediyesi Adayı İlhan Ocaklı

Şişli Belediyesi Adayı Nihal Yıldırım

Tuzla Belediyesi Adayı Şadi Yazıcı

Ümraniye Belediyesi Adayı İsmet Yıldırım

Üsküdar Belediyesi Adayı Hilmi Türkmen

Zeytinburnu Belediyesi Adayı Ömer Arısoy

ÜÇ İLÇE ADAYI MHP'DEN

39 ilçesi bulunan İstanbul'da 1. Bölge'den Maltepe, 2. Bölge'den Beşiktaş, 3. Bölge'den Silivri beklenildiği gibi MHP'ye bırakıldı.

Beşiktaş Belediyesi Adayı Serkan Toperi - Cumhur İttifakı (MHP)

Maltepe Belediyesi Adayı Ahmet Baykan - Cumhur İttifakı(MHP)

Silivri Belediyesi Adayı Volkan Yılmaz - Cumhur İttifakı(MHP)2019 Haziran Seminer
Raporları İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan duyurdu: Okula başlama yaşı değişiyor
MEB 19 maddelik kanun teklifi

Haberi Oku