GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İstanbul Öğretmen Akademileri 1. Dönem Kapanış Dersi Gerçekleştirildi
  İstanbul Öğretmen Akademileri 1. Dönem Kapanış Dersi Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin'in katılımıyla 12 Ocak 2018 tarihinde saat 18.30'da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Cemil Bilsel Salonu'nda yapıldı. İstanbul Öğretmen Akademisi I.Dönem Kapanış Dersi Programında Ses Sanatçısı Sadiye Erimli ve saz arkadaşları Türk Sanat Müziği konseri verdi.

İstanbul Öğretmen Akademisi'nde konuşma yapan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, "Eğitim Öğretime en büyük yatırımı yaparak ilk olarak fiziksel eksikliklerimizi tamamladık. İkinci olarak Fatih projesiyle eğitimde fırsat eşitsizliğini gidermek amacıyla çalışmalar yaptık. Son olarak ise Öğretmen Akademilerini de belli bir sistematiklik içinde yürütüyoruz. Öğretmen yeterliklerini yayınladık ve bakanlık tarafından Istanbul'dakine benzer bir çalışmayla akademilerimizi başlatacağız. Üçüncü olarak antidemokratik uygulamaları ortadan kaldırdık. Dördüncü olarak müfredatı yeniledik. Tüm bunlar belli bir sistematik içinde devam etmektedir. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı projeleri her yerde anlatıyorum. Öğretmen akademileri çalışmalarını kendisini geliştirmek isteyen öğretmen arkadaşlarımıza belirli bir program dahilinde planladık. Müfredatımızı revizyon ettik, bu çağda eğitim öğretim nasıl olması gerekiyorsa öyle yaptık. Eğitim üzerine tartışma devam etmeli ki bu dinamik süreç devam edebilsin. Öğretmen akademileri öğretmenlerimiz eksik ya da yetersiz olduğundan değil ,Öğretmenlerimizin kendilerini daha donanımlı hale getirme ihtiyacına cevap veren bir mekanizma olması için oluşturulmuştur." dedi.

Burada konuşma yapan Faruk Yelkenci,"Temel felsefesinde öğretmenlerimizin tüm alanlara hakim olması ve metod geliştirmesi olan Akademilerimizin gönüllülük esasına dayanmasına rağmen Istanbul'un en ucra yerlerinden gelen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum." dedi.

İkinci Dönem İstanbul Öğretmen Akademileri Başvuruları 25 Aralık 2017 - 12 Ocak 2018 tarihleri arasında akademi.istmem.com adresinden yapıldı.
2018 Kasım Enflasyonuna Göre Memur Zammı
Ne Kadar Olacak? Haberi İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan Soylu, ByLock'ta tespit edilen sayıyı...
Bakan Soylu, ByLock'ta tespit edilen sayıyı açıkladı

Haberi Oku