GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Bayramda Kısıtlama Olacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Kurban Bayramı Açıklaması!

İKİNCİ DALGA AÇIKLAMASI

İkinci dalgayı yaşamadığımızı rahat söyleyebiliriz. Şu an yaşadığımız birinci dalganın etkilerini görmüş oluyoruz. Dünyada halen birinci dalganın etkisi devam ediyor. Yer yer dalgalanmaların olduğunu görmüş oluyoruz. Bu dönemde bazı bölgelerimizde vaka sayılarının daha arttığını görüyoruz. Öncesine göre de 1 ay öncesine göre vaka sayılarımızın artışına rağmen yoğun bakıma giren hasta sayımız, entübe edilen ve vefat eden hasta sayımızın azaldığını görüyoruz.

Eskiye göre virüsün etkisinin düştüğü anlamında değil, tedaviyle erken dönem yaklaşımla burada sonucu daha pozitif aldığımızı net söyleyebiliriz. Şu dönemde birinci dalganın devamını olan dalgalanmaları yaşadığımızı yeni bir ikinci dalga şeklinde olmadığını vaka sayıların yer yer öngördüğümüzden daha fazla olduğunu görüyoruz, ama eskiye göre hastane yükümüzün daha az olduğunu, entübe eden hastamızın vefat etme oranlarının giderek düştüğünü görüyoruz.

KURBAN BAYRAMI

Bilim Kurulu'nda Kurban Bayramı'nda kısıtlılık olmasıyla ilgili herhangi bir durum gündeme gelmedi. 1 aydan fazla bir zaman dilimi var. Önümüzdeki haftalar vakanın seyri bizim salgının seyri bu anlamda belirleyici olacak.

Bu dönemde bilim kurulunda gündeme gelmediği için net bir şey söylemem doğru olmaz.

Önümüzdeki dönemde kurban bayramında ben kısıtlılık olabileceğini şimdiden söylemem zor ama büyük oranda olmayacağı kanaatindeyim.

Ayrıntılar geliyor...

Telegram Branş Öğretmen Grupları için tıklayınız.
Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Son 3 günde vaka sayısı en fazla düşen 7...
Son 3 günde vaka sayısı en fazla düşen 7 il

Haberi Oku