GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Ankara'da su ücretlerine büyük indirimm
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, katıldığı bir TV programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Program sırasında Ankaralılara bir müjde veren Tuna, suda yüzde 17 indirime gidileceğini söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bir TV programına katılarak Ankara'da yürütülen çalışmalar ve gündem hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ankaralılara müjdeli haberler de veren Mustafa Tuna, Ankara'da su fiyatlarında yüzde 17 oranında indirime gidileceğini söyledi. Vatandaşın günlük hayatında birinci derecede önemli olan konulara öncelik verdiklerini belirten Tuna'ın açıklaması şöyle:

"Su ücretlerinde indirime gidiyoruz. 17 Eylül'den itibaren yüzde 17 indirim uygulanacak. Bunu çok ince hesaplarla değerlendirdik. Ancak bu kadar yapabiliyoruz. Konut, sanayi, merkez ilçe, taşra fark etmeksizin bütün abonelerimize uygulanacak. Büyükşehir Belediye Meclisi önümüzdeki hafta çalışmaya başlanacak ve karar alınacak. Dış ekonomik saldırılara karşı vatandaşlarımızın yanında olmak ve destek olmak düşüncesiyle bunu gerçekleştiriyoruz. Bu bir motivasyon ve bir katkımız olsun istiyoruz."

BAŞKENT'TE ZAM YOK İNDİRİM VAR

Göreve geldikten sonra önce mandıraların yoğun olduğu 16 ilçede su indirimine gittiklerini belirten Tuna, konut ve işyeri dahil tüm aboneler için de bir indirim yapılması konusunda uzun süredir çalıştıklarının altını çizdi. Toplu taşımada yaşlı serbest kartlarda 35 TL'lik indirime gittiklerini, Halk Ekmek ve ulaşımda ise bu yıl zam yapmama kararı aldıklarını ifade eden Tuna, son olarak da su indirimi yapacaklarını söyledi. (memurlar.net)2019 DYK Yıllık Planları
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

WhataApp'tan üzecek haber! Artık o özellik...
Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta yapılacak değişiklikle kullanıcılar sohbet penceresinin...

Haberi Oku