GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
ALİ YALÇIN'dan 3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI
 ALİ YALÇIN ; ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE 3600 EK GÖSTERGE VERİLMELİYDİ
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, öğretmenlere 3600 ek gösterge ve asgari ücret konusunu ele aldı.

Kamudanhaber - Özel Haber

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikanın bir toplantısında asgari ücret ve 3600 ek gösterge konusundaki beklentilerini dile getirdi. Yalçın, 3600 ek göstergenin öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde müjde olarak verilmesini beklediklerini ancak bunun gerçekleşmediğini dile getirdi.

Bu konunun daha fazla bekletilmemesi gerektiğini dile getiren Yalçın"3600 konusunda sadece belli meslekleri gözetmek değil, bütün meslekleri içeren bir çerçeve alınmalı" dedi.

GELİR KAYBI TELAFİ EDİLMELİ


Sabit gelirlinin alım gücünün düştüğüne dikkat çeken Memur-Sen Başkanı "Beklentimiz bu kayıpların telafi edilmesi, ocakta enflasyon farkı verilecek. Ancak o zaman gelene kadar enflasyon farkının yüksek çıkması nedeniyle gelir kaybımızın telafi edilmesi gerekiyor."

ASGARİ ÜCRET EN AZ...

Ali Yalçın, Türkiye'deki açlık ve yoksulluk sınırının belli olduğunu dile getirerek, kimsenin açlık sınırının altında çalıştırılmaması gerektiğini vurguladı. Asgari ücret konusunu yürüten işçi konfederasyonunun 2 bin altında bir rakamla gelinmemesi yönünde çağrısı olduğunu hatırlatan Yalçın, "Bu çağrıyı biz de önemsiyoruz. Alım gücünün düşmesine yönelik tablo ortada, asgari ücret konusunda 2 bin liranın altında bir rakamla masaya gelinmemeli" dedi.

kaynak: kamudanhaber2019 DYK Yıllık Planları
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Hatay'dan acı haber: Bir asker şehit oldu
Hatay'dan acı haber: Bir asker şehit oldu

Haberi Oku