Eğitim Etkinlikleri:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
VI. Ulusal Öğretmenim Sempozyumu! Yeni Öğretmen Arayışları - Ücretsiz 50 Etkili Sunumu

VI. ULUSAL

ÖĞRETMENİM SEMPOZYUMU

YENİ ÖĞRETMEN ARAYIŞLARI

29 Kasım 2014 Cumartesi - Üsküdar, İstanbul

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi

Bir Öğretmen Geleneği; Ulusal Öğretmenim Sempozyumu!

Her yıl Kasım ayında gerçekleştirilen ve bir öğretmen geleneğine dönüşen VI. Ulusal Öğretmenim Sempozyumu'nda öğretmen yetiştirme modelleri tartışılacak.

MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Mustafa ÖZCAN sempozyumun açılış konferansında yapacağı sunumda Öğretmen Eğitiminin Yeniden Yapılandırılması İçin Bir Model Önerisinde bulunacak.

Mustafa ÖZCAN Aralık 2013'te TÜSİAD için hazırlamış olduğu "Okulda Üniversite" başlıklı öğretmen yetiştirme modelini savunduğu raporda, ülkemizin kangren olan eğitim sorununa neşter vurmaktadır. Sayın ÖZCAN'ın dile getirdiği "Öğretmen Eğitimi Müfredatında Teori ve Uygulama Eşit Olmalı ve Eş Zamanlı Öğrenilmelidir" önerisinin 19. Milli Eğitim Şurasının toplanacağı bu günlerde eğitim gündemine önemli bir katkı yapması beklenmektedir.

Öncü Eğitimciler Derneği tarafından gerçekleştirilen Öğretmenim Sempozyumu bu yıl "Öğretmen Nitelikleri ve Yeni Öğretmen Arayışları" ana teması ile eğitimcilerle buluşacaktır.

Sempozyum 29 Kasım 2014 Cumartesi günü Üsküdar, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Öncü Eğitimciler Derneği'nden yapılan açıklamaya göre her yıl olduğu gibi bu sene de dinleyicilerden ücret alınmayacak. Katılımcılara sertifika düzenlenebilmesi için buraya tıklayarak başvuru yapılması gerekmektedir.

Kayıt: www.oncuegitimciler.org.tr/basvuru.php (Online kayıt yapanlara sempozyum günü katılım sertifikası verilecektir-ücretsiz)

Öğretmen Nitelikleri ve Yeni Öğretmen Arayışları temasıyla çağrıya çıkan Sempozyum, bu sene birbirinden değerli üç konferans ve kırk dört bildiriyle gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin her tarafından katılan eğitimcilerin öneri, bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşacakları Sempozyum, kendine özgü üslubuyla katılımcıların müzakerelerine açık olarak interaktif bir ortamda icra edilecektir.

Önceki yıllarda bin civarında katılımcıya ulaşan Öğretmenim Sempozyumu'na bu yıl katılımcı sayısının artması bekleniyor.

VI. Ulusal öğretmenim Sempozyumu'nda Öncü Eğitimciler Derneği danışmanı İbrahim Hakan KARATAŞ Açılış Konferansında, yenilikçi öğretmen için okul yöneticisinin profesyonelliğine yapacağı vurguyla adeta malumu i'lam edecek.

Prof. Dr. Mustafa ÖZCAN'ın öğretmen yetiştirme için sunacağı model belki de tüm öğretmenler için 'işte çözüm bu!' dedirtecek.

Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi eski dekanlarından Prof. Dr. Ayla GÜRDAL ise yılların deneyimi ve örnek öğretmen kimliğiyle 'Nasıl Bir Öğretmen?' arayışına ışık tutacak.

Metin BAYRAK ise 'Sınıftan Atölyeye' anlayışıyla kurgulanan Eğitim Akademisi deneyimini, öğretmen yetiştirmeye bir sivil toplum katkısı olması bakımından katılımcılarla paylaşacak.  Eğitim Akademisi’nin kurucusu, Öncü Eğitimciler Derneği danışmanı M. Cüneyt ANCIN ise sempozyum değerlendirmesiyle sonuç bildirisini kamuoyuna sunacak.

Sabah 09.00'da kayıtla başlayacak Sempozyum aşağıdaki oturum başlıkları altında yapılacak sunumlarla 18.30'da sona erecek.

  • Öğretmenin Değerleri
  • Sınıftan Atölyeye
  • Öğretmen Yetiştirme
  • Etkili Öğretmenlik
  • Yenilikçi Öğretmen
  • Öğretim Rehberliği
  • Öğretmen Manzaraları
  • Öğretmen Nitelikleri
  • Yenilikçi Öğrenme Modelleri
  • İyi Örnekler

Sempozyuma katılmak için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir: www.oncuegitimciler.org.tr/basvuru.php (Başvuru  yapanlara sempozyum günü katılım sertifikası verilecektir)
Ayrıntılar :
www.oncuegitimciler.org.tr


2019 DYK Yıllık Planları
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan Yardımcısı Safran, "Eğitim ve Sendikalar...
Bakan Yardımcısı Safran, "Eğitim ve Sendikalar Uluslararası Sempozyumu"na Katıldı

Haberi Oku