Eğitim Etkinlikleri:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
O Öğretmenler Türkiye'de Bir İlki Gerçekleştiriyor! İşte Ayrıntılar...
 Öncü Eğitimciler’den Uluslararası Öğretmen Buluşması

Toplumsal Barış Ancak Eğitimle Mümkün” sloganıyla yola çıkan; Türkiye, Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu’dan yüz civarında öğretmenin katılması beklenen “I. Uluslararası Öncü Öğretmenler Zirvesi” 23 - 26 Haziran 2014 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Öncü Eğitimciler Uluslararası Öğretmen ve Eğitim Öncüleri Derneği; Türkiye’de ve çevre ülkelerde bulunan öğretmen ve eğitimcileri “Eğitim’le Barış: Peace with Education” ana temalı, konferans, çalıştay, atölye ve sempozyum içerikli uluslararası katılımla gerçekleştirilecek öğretmen zirvesine öneri ve çalışmalarıyla katkı sağlamaya çağırmaktadır.

Öncü Eğitimciler Türkiye ve çevre ülkelerde kalıcı huzur ve barışın tesisi için eğitimcilerin inisiyatif alması gerektiğini düşünmektedir.

Her yıl farklı ülkelerde yapılması tasarlanan “Uluslararası Öncü Öğretmenler Zirvesi”ne Türkiye ve çevre ülkelerden katılacak olan eğitimcilerin önerileriyle programa başvurmaları beklenmektedir.

Zirve bünyesinde gerçekleştirilecek olan “Eğitim’le Barış” temalı sempozyum dışarıdan dinleyici katılımına açık olacaktır.

Beş yıldır yapılmakta olan “Öğretmenim Sempozyumu” ulusal öğretmen buluşmasının en büyük adresini oluştururken, “Öncü Öğretmenler Zirvesi” ile Öncü Eğitimciler Derneği öğretmen buluşmalarını uluslararası alana taşımaktadır.

Öğretmenlerin toplumsal barışın tesisinde önemli fonksiyona sahip olduğu inancıyla hareket eden dernek yetkilileri evrensel barışa katkı sağlamak amacıyla da çalışmalarının merkezine öğretmeni yerleştirmiştir. Öncü Eğitimciler Derneği danışmanlarından Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞ; Eğitim’le BarışHuzur ve Barışın Önündeki Engeller, Eğitim Faktörü ve Farklı Kültürel Toplumlara Yönelik Eğitsel Etkinlikler ana başlıklarında gerçekleştirilecek olan bildiri sunumları, müzakereler ve atölye uygulamalarında birikim ve tecrübelerin paylaşılacağını ifade etti.

I. Uluslararası Öncü Öğretmenler Zirvesi’nde aşağıdaki konuların işlenmesi beklenmektedir:

Toplumsal farklılıkların zenginliğe dönüştürülmesinde eğitimin rolüEğitim ve temel insan haklarıToplumsal barışa katkısı açısından öğretmen yetiştirme politikalarıToplumsal barış için sınıf ve okul içi iyi örnekler/uygulamalarSosyal barış odaklı eğitimin amaçları ve okulun yeniden tasarımıÇok dilli ve çok kültürlü eğitimToplumsal barış için eğitim programlarının gözden geçirilmesiOkul kitaplarının ötekileştirici diliÖğrencilere temel insan haklarına saygı duyma davranışı kazandırmaBireysel özgürlüklerin geliştirilmesinde eğitsel uygulamalar, Sosyal barış odaklı sınıf içi eğitim etkinlikleri, Kendiyle ve toplumuyla barışık bir nesil için eğitim uygulamaları, Çok kültürlü öğretmen odalarının tasarımı…

Uluslararası Öncü Öğretmenler Zirvesi hakkında ayrıntılı bilgi almak, programa öneri ile katılmak için derneğin web sitesini ve aşağıdaki adresi inceleyebilirsiniz:

Sempozyum Tanıtım ve Paylaşımcı Kayıt: http://sempozyum.oncuegitimciler.org.tr/ 
Dinleyici Kayıt:  http://www.oncuegitimciler.org.tr/basvuru.php 


2019 DYK Yıllık Planları
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan Yardımcısı Safran, "Eğitim ve Sendikalar...
Bakan Yardımcısı Safran, "Eğitim ve Sendikalar Uluslararası Sempozyumu"na Katıldı

Haberi Oku