YÖNETİCİ:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Atama Yapıldı
Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğe atandı.İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun Mesajı:

26 Kasım 2018 tarihinde başladığım Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevimden Ordu İl Millî Eğitim Müdürü olarak atanmam sebebiyle 30.04.2020 tarihi itibariyle ile ayrılıyorum.   

 

Görev yaptığım bu süreçte, elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadarıyla mazeret üretmeden, ertelemeden, başarının bir ekip işi olduğu bilinciyle; hak, hakikat ve adalet ölçüleri içerisinde; açık, anlaşılır, adil ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile ülkemizin ve şehrimizin hedefleri doğrultusunda sabır ve özveri ile çalıştık. Bu süre içerisinde beraber çalışma fırsatı yakaladığım İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerindeki tüm mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.  

 

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı akademik başarının yanı sıra millî ve manevi değerlerine bağlı, düşünebilen, baktığını görebilen, irdeleyen, sorgulayan, sosyal becerileri ile de insanlığı kucaklayan bir nesil yetiştirme yolunda kendimiz ile yarışmayı sürdürme azim ve kararlılığı içinde eğitimin tüm bileşenleriyle elbirliği içerisinde "Çocuklarımız her daim daha iyisine daha güzeline layıktır." anlayışıyla İlimizde gerçekleştirdiğimiz her başarının altında sizlerin imzası, her güzelliğin gerçekleşmesinde sizlerin büyük emeği var.  

 

Karabük'ümüzün daha ileri bir noktaya taşınabilmesi, eğitimde kalitenin daha üst seviyelere yükseltilebilmesi için burada olduğum süre boyunca himaye eden Valimiz Sayın Fuat GÜREL'e, desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi değerli devlet büyüğümüz Sayın Mehmet Ali ŞAHİN'e, Milletvekillerimiz Sayın Cumhur ÜNAL, Sayın Niyazi GÜNEŞ ve Dr. Sayın Hüseyin Avni AKSOY'a, Karabük Belediye Başkanımız Sayın Rafet VERGİLİ'ye, Hayırseverlerimize, Kamu Kurumlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Basın Mensuplarına katkı ve destekleri, birikimleri, emekleri için teşekkür ediyor; mesai harcadığımız tüm arkadaşlarıma, idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.  

 Kalın sağlıcakla... 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü

Ordu İl Milli İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ'ın Veda Mesajı:

Yeniden, yine, yeni başlangıçlar için eylem, emek ve illaki edep diyoruz...

 

Atalete, rehavete, gaflete, kasvete prim vermeden...

 

Değerli Meslektaşlarım;

 

Yaklaşık iki buçuk yıldır Ordu İl Millî Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktayım. Her başlangıcın bir sonu, her beraberliğin bir ayrılığı olduğu gibi ben de Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevimi 4 Mayıs 2020 itibariyle noktalıyorum.

 

Görev yaptığım arkadaşlarımızla, Millî Eğitim ile ilgili işi olan vatandaşlara Devletin asık suratı yerine, Devletin güleç yüzünü ve şefkat elini göstermeye çalıştık. Aynı zamanda Devlet ciddiyeti ile samimiyet içerisinde hizmet edilebileceğine "örneklik" sergileyerek vermeye gayret ettik. "Sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanlarınızdır" düsturunca hareket etmeye, "kendin için sevdiğini başkası için de sev; kendin için sevmediğini başkası için de sevme, isteme" empatisi ile insanımıza yaklaştık. Devleti temsil durumda olanların "beyaz elbise" giyenler olduğunu unutmadan... O elbisenin leke kabul etmeyeceğini hatırdan çıkarmadan...

 

"Hizmet etme telaşı ve çabası" içerisinde farkında olmadan düştüğümüz, kasıt taşımayan hatalarımız, kızmalarımız, hassasiyetlerimiz, jest ve mimiklerimize yansıyan kusurlu davranışlarımız olmuş olabilir. Ancak bu davranışlarımızın özünde görevimizi layığıyla yerine getirmemizin sorumluluğu ve ağırlığı vardır. Bu sebeple, yaptığımız hata, kusur ve eksikliklerimizin mazur görüleceği kanaatindeyim.

 

Eğitim camiası mensupları olarak, "Biz her dem yeniyiz. Bizden kim usanası" diyen bir yapıdan geliyoruz. "Dün dünde kaldı cancağızım bugün yeni bir zamandır, yeni şeyler söylemek lazım" tavsiyesini önceleyen "değişerek biz kalan yahut biz kalarak değişen" bir teşkilatta çalışıyoruz. Bunun içindir ki her zaman ve zeminde faal, müteşebbis insanlar olarak kendimizi yenilemeye mecburuz. Okumayı düşünmeyi hayatımızın bir parçası haline getirerek "yaşayarak düşünmek, düşünerek yaşamak" durumundayız. Nerden gelip nereye gittiğimize, bu hayatı nasıl bir ölçü ve denge içerisinde yaşarsak mutlu olabileceğimize zihin yormak zorundayız. Hassasiyetlerimizle, duygusal tarafımızla, makul düşünce yapımızla; robotlaşan, mekanikleşen, küreselleşen dünyaya, idareci ve eğitimciler olarak insani bir mesaj vermek zorundayız. Özellikle salgınla mücadele ettiğimiz bu zor süreçte... Millî Eğitim mensupları olarak yeni bir dünya kuralım. Öyle bir dünya ki; komşulukların, dostlukların, arkadaşlıkların, akrabalıkların, vefakarlıkların hayatımıza yansıdığı bir dünya... dayanışmayı, yardımlaşmayı, bütünleşmeyi, havanın teneffüs edilmesi gibi son derece tabii bir tavır halinde yaşayanların dünyası... aileyi gözbebeği gibi koruyan, muhtaç olduğu değerleri korumanın aileyi korumakla gerçekleşeceğini bilerek... yaşlıların, hastaların, muhtaçların ilahi emanet gibi görüldüğü, onlara yakınlık göstermenin en derin ulviliklere eriştirici bir imtihan nimeti olarak görüldüğü bir dünya...

 

Böyle bir dünya mümkün. Bütün bunlar, eğitim camiasının çabası ve gayretine bağlıdır. Ben buna inanıyorum.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle görevim süresince her türlü alakalarını, maddi manevi desteklerini, sevgilerini, dualarını esirgemeyen herkese, özellikle idareci ve eğitimci dostlarıma teşekkür ediyorum.

 

Hepinize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyor, haklarınızı helal edeceğiniz temennisi ile arz-ı veda ediyorum.

 

Allahaısmarladık!...

 

 

 

Kutlu Tekin BAŞ

İl Millî Eğitim Müdürü

Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MEB'den İL Milli Eğitim Müdürü Ataması
MEB'den İL Milli Eğitim Müdürü Ataması

Haberi Oku