ROTASYON:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
MEB Öğretmen Rotasyonu Tarihini Açıkladı
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'dan rotasyon açıklaması!
Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, yaptığı açıklamada öğretmenlere rotasyon uygulamasının 2017 yılına yetiştirileceğini belirtti. Hamza Aydoğdu açıklamasında Milli Eğitim eski Bakanı Nabi Avcı döneminde yapılacak olan rotasyondan son anda vazgeçildiğini hatırlatarak, ertelenen bir öğretmen rotasyonu olduğuna değindi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmene rotasyon uygulamasını hayata geçirmeye çalışıyor. İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’dan rotasyon açıklaması geldi.

ÖĞRETMENE ROTASYON 2017 YILINDA

Öğretmenler için rotasyon uygulamasının kanunda olduğunu ifade eden Aydoğdu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından verilecek rotasyon kararı durumunda rotasyon uygulamasında son aşamaya gelindiğini, çalışmalarda sona yaklaşıldığını belirtti. MEB personelleri içerisinde 900 bine yakın öğretmen olduğunu açıklayan Hamza Aydoğdu, öğretmenler arasında her yıl 300 bine yakın öğretmenin yer değiştirme talebinde bulunduğunu vurguladı. Yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenlerin üçte birlik kısmının yer değiştirdiğine dikkat çeken İnsan Kaynakları Genel Müdürü, öğretmene rotasyon uygulamasında mağduriyet yaşanacağını düşünmediğini belirtti.

MAĞDURİYET OLMAZ, SIKINTILAR OLABİLİR

900 bin kişilik bir aile içerisinde rotasyon uygulamasından memnun olmayacakların da olabileceğini açıklayan Hamza Aydoğdu, ufak tefek sıkıntıların olabileceğini ancak bunun mağduriyet boyutuna ulaşmayacağını ifade etti. Öğretmenlere rotasyon uygulamasında mağduriyet oluşmaması adına MEB olarak gereken tedbirleri de almaya çalıştıklarının altını çizen Aydoğdu, 2017 yılında öğretmenlere rotasyon uygulamayı planladıklarını yineledi.Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Nesrin Çalıs 3 yıl önce

Emekliliği gelmiş öğretmenlerde emekli olmayı tabiiki ister.Ama ekonomik şartlar, emekli maaşının çok düşük olması gibi temel nedenlerle olamıyoruz.Yarın sizler de bu durumları yaşayacaksınız.Hem yıllarca bu meslek için emek harcamış, saçını ağartmış, her türlü şartlarda fedakârca çalışmış bir meslektaşınız olarak biraz rahatı haketmedik mi? Yoksa posası kalmış, işi bitmiş bir insan muamelesi mi yapacaksınız? Tabiiki bizlerde daha gençken her türlü şartlarda çalıştık.Asla isyan etmedik, engellerde yılmadık.Ben şu anda görevde olan genç öğretmenlerde aynı enerjiyi malesef göremiyorum.Unutmayın ki,bizim tecrübemiz, deneyimlerimiz size herzaman bir ışık ve yol gösterici olacaktır.Bence bunlardan faydalanmaya bakın.İnanın bu düşünceler sizleri emekliliğimizi beklemekten daha mutlu edecektir.

Misafir Avatar
Teknik ogretmen 3 yıl önce

12 yillik ogretmenim..kesinlikle 250puanim var ve il disina tayinim cikamiyor..malesef benden sonra kac kisinin es durumu..diger nedenler ile tayin olup gidenler var..artik emekliligi gelmis ogretmenler ya enekli olup ayrilsinlar ya da devlet baska okullara gondesinler o kisileri..

Misafir Avatar
çakılı sınıfçı 3 yıl önce

18 yıllık sınıfçıyım.270 puanla iliçi ildışı yer değiştiremiyorum.becayiş,rotasyon,alan değişikliği ne yapacaklarsa yapsınlar artık.

MEB'den Öğretmenlere Kötü Haber
MEB'den Öğretmenlere Kötü Haber

Haberi Oku