İLK ATAMA:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Şubat Ataması İçin Son Günler
 MEB'in 2017 yılı şubat ayında öğretmen ataması yapmaya karar vermesi için son günler...Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2017 yılı Şubat ayında öğretmen ataması yapıp yapmayacağı ve yaparsa bu sayının ne kadar olacağı merak ediliyor. Atama bekleyen yüz binlerce öğretmen Şubat ayında atama bekliyor.

Aralık ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki 10 gün içerisinde duyuruya çıkmazsa 2017 yılı Şubat ataması ya gerçekleşmeyecek ya da ataması yapılan öğretmenler göreve geç başlayacak. Bilindiği üzere kılavuz ve duyuru, mülakatlar, mülakat sonuçları, mülakatlara itirazlar, atama tercih süresi gibi etkenler 30 binlik bir atamada bakanlığın minimum 6 haftaya ihtiyacı olduğunu ortaya çıkarıyor.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının 2. dönemi ise 6 Şubat Pazartesi günü başlıyor. Takvim ne kadar sıkışık olursa olsun Milli Eğitim Bakanlığı en geç yılbaşına kadar atama takvimini açıklamazsa bu durumda ya atamaların gerçekleşmeyeceği ya da atanan öğretmenlerin göreve geç başlayacağı sonucu ortaya çıkmaktadır.

Mebpersonel.comÖSYM,AÖF,ATA-ÜNİ Sınav Görevlerini
Kaçırmamak İçin Etkinliğe KATIL
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan Yılmaz'dan Atama Açıklaması
Bakan Yılmaz'dan Atama Açıklaması

Haberi Oku