İLK ATAMA:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Sözleşmeli Öğretmenlik başvuruları ne zaman? Başvuru nasıl yapılır?
Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları için heyecan dorukta. Öğretmen adaylarının merakla beklediği sözleşmeli öğretmenlik başvuru tarihleri belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvuru işlemleri o tarihte...

Sözleşmeli Öğretmenlik 20 bin öğretmen alımı için ön başvuruların 19-23 Kasım tarafihinde alınacağı MEB tarafından daha önce duyurulmuştu. Binlerce öğretmen adayını yakından ilgilendiren Sözleşmeli Öğretmenlik branş dağılımı ve kontenjan bilgisi için öğretmen adaylarının araştırmaları sürüyor. Peki Sözleşmeli Öğretmenlik branş ve kontenjan dağılımı ne zaman belli olacak?

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvurular, 19 Kasım- 23 Kasım tarihleri arasında, adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanı 3 Aralık 2018 tarihinde, sözlü sınavların yapılması ise 10 Aralık- 31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin ön başvurularda, adayların atanacakları alanlara göre, 2017 ve 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) esas alınacak.

Alanlar bazında kontenjanlar, eğitim kurumlarının 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı norm kadro güncelleme çalışmalarının tamamlanacağı 9 Kasım 2018 tarihinden sonra belirlenecek.

Buna göre sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin duyuru daha sonra ilan edilecek.

MİLLİYET
2019 DYK Yıllık Planları
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MEB, Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Yerlerini...
MEB, Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Yerlerini Açıkladı

Haberi Oku