İLK ATAMA:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Öğretmen Atama Sayısı Artıyor. 2018'de Ne Kadar Atama Yapılacak?
Bilindiği üzere Şubat ayında bakanlık 2017 KPSS puanı ile öğretmen atamaları yapmak için çalışmalara başladı. Yapılacak olan öğretmen atamaları Şubat ayında ilan edilecek, Şubat ayında öğretmen atamalarının ilan edilmesinin ardından, Mart ve Nisan ayında sözleşmeli öğretmenlik mülakatları yapılacak, sözleşmeli öğretmenlik mülakatlarının tamamlanmasının ardından Haziran ayında sözleşmeli öğretmen atamalarına başvurmak için tercih ekranı meb.gov.tr adresinden ilan edilecek, en son öğretmen atamaları 2018 Temmuz ayında yapılacak. Öğretmen atamalarının yapılmasının ardından yeni ataması yapılan öğretmen adayları, güvenlik soruşturmasına girecek. Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan adaylar 2018 Eylül ayında yeni eğitim öğretim yılında göreve başlamış olacak.

Bakanlık öğretmen atamaları için 20.000 atama yapılacağını açıklamıştı ama kaynaklardan edindinilen bilgilere göre öğretmen atama sayıları artacak. En az 40 bin öğretmen atamaları yapılacağını tahmin ediyoruz. Öğretmen atamaları sayısının artmasıyla ilgili önümüzdeki günlerde Sn Başbakanın ve Sn Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklama yapması bekleniyor. 

kaynak: www.mebpersonel.com2019 Ocak Öğretmenlerin Net Maaşları (Kademe/
Derecelerine Göre Haberi İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
osman 1 yıl önce

bakanımızdan 40000 atama bekliyoruz.heleki gelecek yıl 5.sınıflar ingilizce ağırlıklı olacağına göre 7000 ingilizce öğretmeni atanması lazım.

20 Bin Öğretmen Atamasında Branş Dağılımı...
20 Bin Öğretmen Atamasında Branş Dağılımı Ve Taban Puanlar Nasıl Olur?

Haberi Oku