İLK ATAMA:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Ocak’ta engelli öğretmen ataması yapılacak
 Yeni başlayan öğretmenlerin maaşının 4 bin 215 lira olduğunu belirten Bakan Selçuk, “Ocak’ta engelli öğretmen ataması yapacağız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenin niteliğiyle birlikte mali ve sosyal haklarını iyileştirmek için çalışma yaptıklarını belirterek, "Öğretmen niteliğini artırmak için yüzbinlerce öğretmeni üniversitelerde ücretsiz yüksek lisans eğitimine alacağız. Yeni göreve başlayan bir öğretmenin maaşı ise 4 bin 215 lira olarak düzenlendi" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesi üzerine konuşan Selçuk, eğitimöğretim yılı sona erdikten sonra yüzbinlerce öğretmene üniversitelerde sertifikasyon, tezli ya da tezsiz yüksek lisans eğitimlerinin ücretsiz verileceğini belirtti. Bakan Selçuk, göreve yeni başlayan genç bir öğretmenin ek derslerle birlikte aylık 4 bin 215 lira maaş aldığını söyledi.

Bugüne kadar bakanlığın 22 bin 567 engelli personeli görevlendirdiğini hatırlatan Selçuk, Ocak ayı başında yeniden bir engelli istihdamı yapılacağını müjdeledi.

İkili eğitimi sonlandırmak için ihtiyaç duyulan derslik sayısının 29 bin 535 olduğunu belirten Selçuk, 2 yıl içinde tekli eğitime geçileceğini kaydetti..2019 Haziran Seminer
Raporları İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan SELÇUK'tan Öğretmen Atama Açıklaması
Bakan SELÇUK'tan Öğretmen Atama Açıklaması

Haberi Oku