İLK ATAMA:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
30.000 Atama Ne Zaman Yapılacak? Detaylar...
30.000 Şubat Ataması Ne Zaman Yapılacak? Detaylar... 2017 Şubat öğretmen atamaları merakla bekleniyor. Atama bekleyen öğretmenler branş dağılımı ve kontenjanlarını merak ediyor. "Öğretmen atamaları ne zaman başlayacak" sorusuna yanıt aransa da henüz bu konuda net bir cevap yok. Diğer taraftan Şubat atamasında kaç öğretmen istihdam edileceğine dair açıklama ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi. 

Eğitimlerini tamamlamalarının ardından öğretmen adayları umutla 2017 Şubat öğretmen atamalarını bekliyor. Yeni yıldan umutlu olan adaylar ara dönemde yapılacak atamalara dair tüm detayları ilgiyle takip ediyor. 2016 yılında öğretmen atamaları konusunda beklentiler Ağustos ayında atamaların yapılacağı yönündeydi ancak alınan kararla atamaların Şubat'ta yapılmasına karar verildi. Yeni yıla atanma umuduyla giren öğretmen adayları şimdi 2017 Şubat öğretmen atamaları için heyecanla bekliyor. Atamalar için Şubat kesinleşse de halen netleşmemiş konular bulunuyor. Atama bekleyen adayların aklını; branş dağılımının nasıl olacağı, kontenjanlar, atamaların nasıl yapılacağı ve taban puanlar gibi konular kurcalıyor, bu konulara yanıt aranıyor. Öğretmen atamaları konusunda kesinleşen detaylar bugünlerde ortaya çıkıyor. İlk olarak 2017 Şubat'ta atama yapılacağı konusu kesin. Öte yandan kaç kişinin istihdam edileceği sorusuna yanıtı da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu verdi.

ÖĞRETMEN ATAMALARI KESİNLEŞTİ

Öğretmen atamalarının 2017 Şubat'ta yapılması kesinleşti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Naci Ağbal'a öğretmen atamaları konusunda bir soru önergesi verdi ve atamaların ne zaman yapılacağına dair yanıt aldı. CHP Milletvekili Özdemir kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal'ın Şubat ayında öğretmen atamalarına ilişkin soruma yanıtı: Olacak. Kadro ve alanlarla ilgili çalışma yapılıyor." ifadelerini paylaştı.ÖSYM,AÖF,ATA-ÜNİ Sınav Görevlerini
Kaçırmamak İçin Etkinliğe KATIL
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan Yılmaz'dan Atama Açıklaması
Bakan Yılmaz'dan Atama Açıklaması

Haberi Oku