İLK ATAMA:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
2018 Şubat 20 Bin Öğretmen Atamasında Öne Çıkacak Branşlar
 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamayı yaptı. 2018 Şubat ayında 20 bin öğretmen alımı gerçekleştirilecek. Peki Şubat atamasında hangi branşlara daha fazla kontenjan ayrılacak?


Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AA Editör Masasına yaptığı açıklamada 2018 Şubat ayında 20 bin öğretmen ataması için duyuru yapacaklarını ifade etti. Bakan Yılmaz, 2018 Şubat ayında duyuru yapacaklarını, Mayıs ayında sözlü sınavların yapılacağını ve Haziran-Temmuz aylarında atamaların yapılacağını ifade etti.

2018 Şubat Atamasında Hangi Branşlar Ön Plana Çıkacak?


1-Sınıf Öğretmenliği

Her atamada olduğu gibi yine bu atamada da en çok emekli olan en çok idareci çıkaran bölüm olan bu nedenle ihtiyaç sayısı fazla olan Sınıf Öğretmenliği bölümüne en fazla kontenjan ayrılacak. 20 bin kontenjan içerisinden 4 bin kontenjanın sınıf öğretmenliğine ayrılması muhtemel gözüküyor.


2- İngilizce Öğretmenliği

Milli Eğitim Bakanlığı 5. sınıfta Yabancı Dil ağırlıklı eğitim vermeyi planlıyor. Bu nedenle 2018 yılında yapılacak olan atamalarda İngilizce Öğretmenliği bölümüne kontenjan ayrılırken sayının artması düşünülüyor İngilizce öğretmenliğine tahmini olarak 2500-3000 arası kontenjan ayrılmasını öngörüyoruz.


3-Okul Öncesi Öğretmenliği

Milli Eğitim Bakanlığının 2018 yılı için bir diğer projesi ise okul öncesini zorunlu kılmak. Bu nedenle de okul öncesi öğretmenliği bölümüne daha fazla kontenjan ayrılması ön görülüyor. Okul öncesi öğretmenliğine 1500-2000 arası kontenjan ayrılması muhtemel.


4- İlköğretim Matematik Öğretmenliği

İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünde de ihtiyaç bulunuyor. Bakanlığın 4. sırada kontenjan ayıracağı diğer bölüm ilköğretim matematik öğretmenliği olabilir. İlköğretim matematik öğretmenliği için 1000-1500 arası kontenjan ayrılması düşünülüyor.

Diğer branşlarla ilgili detaylı analiz ve kontenjan dağılımlarını sizlerle paylaşacağız. (mebpersonel)2018 Kasım Enflasyonuna Göre Memur Zammı
Ne Kadar Olacak? Haberi İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
YUSUF 1 yıl önce

2018 de bakanlik 40000 atama yapmasi lazim.5.siniflar hazirlik sinifi olacağina göre enaz 15000 i̇ngi̇li̇zce öğretmeni̇ne i̇hti̇yaç olacak.

Misafir Avatar
yaşar 1 yıl önce

40000 atama olması lazım.bir öğretmene 15 öğrenci düşmesi gerekir.

Bakan SELÇUK'tan Sözleşmeli Öğretmen Mülakatı...
Bakan SELÇUK'tan Sözleşmeli Öğretmen Mülakatı İçin Güzel Haber

Haberi Oku