İL DIŞI:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İl Dışı Atamalar İle İlgili İl/İlçe Müdürlüklerine Önemli Hatırlatma
 Sedat DEĞER'den İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine İl Dışı Atama Onayları İçin Önemli Hatırlatma

İl Dışı Atamalar İle İlgili İl/İlçe Müdürlüklerine Önemli Hatırlatma:

Bu sene il dışı atama başvuruları esnasında il içindeki okulların tercih edilmesi bakımında diğer yıllara nazaran biraz farklılık söz konusu. O yüzden öğretmenlerin il dışı atama başvurularını onaylarken aşağıda sıraladığım hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Ve buna göre bu üç gruptaki şartlara sahip öğretmenlerin başvuruları kabul edilip bunun dışında kalan öğretmenlerin il içindeki okul tercihlerinin olduğu başvuruların red edilmesi gerekmektedir. Şöyle ki;

Öğretmenler il dışı yer değiştirme sürecini bu grupta değerlendiriyor. Gruba katılmak için TIKLAYINIZ

(1)Öğretmen zorunlu hizmet yükümlüsü ama şu an çalıştığı okul zorunlu hizmet kapsamında değilse, sadece zorunlu hizmet sayılan okulları (4.-5.6. hizmet alanı) tercih etmek koşulu ile il içindeki okulları 3 yıl çalışma şartına bakılmaksızın tercih edebilir.
Örnek 1: Muğla ili Milas ilçesindeki zorunlu hizmet sayılmayan Merkez ortaokulunda görev yapan "Zorunlu Hizmet Yükümlüsü" öğretmen il dışı atama başvurusunda il içinde olan ve zorunlu hizmet kapsamındaki Muğla Milas Ortaköy Ortaköy ortaokulunu tercih edebilir. Bunun gibi başvurulara okul,ilçe ve il milli eğitim müdürlüğünce onaylanır.

(2)Öğretmen eş veya sağlık mazeret ataması ile şimdiki okuluna gelmiş ve zorunlu hizmet yükümlüsü olmakla beraber çalıştığı okul zorunlu hizmet kapsamında değilse, sadece zorunlu hizmet sayılan (4.5.6. hizmet alanı) okulları tercih etmek kaydı ile il içindeki okulları 3 yıl çalışma şartına bakılmaksızın tercih edebilir.
Örnek 2: Sağlık mazereti ile Muğla'nın Milas ilçesindeki "Zorunlu Hizmet Sayılmayan" Bafa Ortaokulunda görev yapan "Zorunlu Hizmet Yükümlüsü" öğretmen , il içinde bulunan ve zorunlu hizmet sayılan Muğla Milas Kazıklı ortaokulunu tercih edebilir. Bu başvuru okul,ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri tarafından onaylanır.
Öğretmenler il dışı yer değiştirme sürecini bu grupta değerlendiriyor. Gruba katılmak için TIKLAYINIZ
(3)Zorunlu hizmet kapsamında değilken (1.2.3 hizmet alanı) Ocak 2020'de zorunlu hizmet kapsamına ( 4.-5.-6. hizmet alanı) alınan okuldaki öğretmenler , sadece zorunlu hizmet sayılan (4.-5.-6. hizmet alanı) okulları tercih etmek koşulu ile 3 yıl çalışma şartına da bakılmaksızın il içindeki okulları tercih edebilir.
Örnek 3: Ocak 2020'de zorunlu hizmet kapsamında olmaz iken zorunlu hizmet kapsamına alınan Muğla Milas Derince Ortaokulunda (misal olarak) görev yapan bir öğretmen il içindeki zorunlu hizmet sayılan Muğla Bodrum Çiftlik Mustafa Yazıcı Ortaokulunu tercih edebilir. Bu başvuru okul,ilçe ve il milli eğitim müdürlüğü tarafından onaylanır.

Sedat DEĞER - Eğitimci Yazar

--
OGRETMENX 2020 İller Arası Tercih ve 
Sıralama Robotu İçin TIKLAYINIZ

Hangi durumlarda İL DIŞI Yerdeğiştirmede 3 yıl çalışmış olma şartı aranmayacak? 

İl Dışı Yer Değiştirme Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

YERDEĞİŞTİRME sürecini Telegram grubunda birlikte değerlendirelim

Telegram Branş Öğretmen Grupları için tıklayınız.

ÖĞRETMENDEN SATILIK (Araba, Ev, İkinciel...)Telegram Grubu İçin TIKLAYINIZ---- --- Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İl Dışı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı!...
İl Dışı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı! TIKLA-ÖĞREN

Haberi Oku